Zamieszczony przez: dnia: 17 maja 2017

dieta1

Nadwaga, otyłość, niezadowolenie z własnego wyglądu oraz problemy zdrowotne. To najczęstsze powody tego, że zaczynamy interesować się tym, czym właściwie jest dieta odchudzająca i która z nich będzie najskuteczniejsza. Dieta odchudzająca ma pomóc naszemu organizmowi w spaleniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, która została odłożona w wyniku spożywania tłustego i niezdrowego jedzenia, w połączeniu z brakiem ruchów.

Spośród wielu dostępnych diet odchudzających, przy ich wyborze należy się kierować nie tylko omawianą skutecznością, ale i bezpieczeństwem dla naszego zdrowia. Diety tzw. głodowe, pod żadnym względem nie mogą być uznane jako bezpieczne. Dlaczego? Ponieważ bardzo mocno ograniczają liczbę i rodzaj spożywanych produktów, zmniejszając tym samym dostawy minerałów i witamin dla naszego organizmu. Są one mu bardzo potrzebne dla zapewnienia odporności na różnego rodzaju infekcje, a także istotne dla naszego prawidłowego funkcjonowania w ciągu każdego dnia – umiejętności koncentrowania się, przyswajania wiedzy czy wysiłku fizycznego. Innym zagrożeniem, które posiadają głodowe diety odchudzające, jest ryzyko wystąpienia efektu jojo.

Efekt jojo następuje wówczas, kiedy po zakończeniu diety odchudzającej, ponownie wracamy do swoich dawnych nawyków żywieniowych, spożywając duże ilości tuczącego jedzenia. Przekłada się to ponownie na przyrost tkanki tłuszczowej i szybki powrót do swojej dawnej wagi.

Zamieszczone w: Diety

Komentarze

Dodaj pierwszy komentarz.

Skomentuj


Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*