Zamieszczony przez: dnia: 26 grudnia 2016

W kolejnych wpisach chce Wam przedstawić problem z którym zmaga się większość z nas nie zdając sobie z tego sprawy. Mowa o zakwaszeniu organizmu. Czym tak naprawdę jest?? Kogo może “dopaść”?? …i jak z nim walczyć?? Już wkrótce przedstawię więcej informacji na ten temat.

Zakwaszenie organizmu to skutki niezdrowego odżywiania, nieracjonalnego gospodarowania układem pokarmowym. Zakwaszenie organizmuZakwaszenie powstaje w wyniku zaburzenia równowagi kwasów i zasad w Naszym organizmie. Dzisiejsze artykuły żywnościowe znacznie przyczyniają się do zakwaszenia organizmu – wysoko przetworzone produkty mają bardzo niskie PH. Stan zakwaszenia organizmu jest źródłem niepokojących objawów. Nadwyżka kwasów w organizmie człowieka przyczynia się do rozmaitych schorzeń, które w krótkim czasie bardzo szybko się rozwijają. Zakwaszony organizm nie ma możliwość naturalnej obrony przed zewnętrznymi, szkodliwymi czynnikami. Mechanizm działania zakwaszenia organizmu jest następujący: po nadwyżce kwasów, organizm próbuje się bronić poprzez neutralizację kwasów, aczkolwiek nie jest w stanie tego wykonać samodzielnie – brak minerałów zapożycza z Naszego układu wewnętrznego. Zakwaszenie organizmu doprowadzają do szoku i braku równowagi wszystkich układów w ludzkim ciele, co jest skutkiem wielu dolegliwości krótko, jak i długoterminowych.

Komentarze

Dodaj pierwszy komentarz.

Skomentuj


Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*