Zamieszczony przez: dnia: 30 maja 2016

Zdrowa dieta i odpowiednie odżywianie jest jednym z najważniejszych czynników, które warunkuje nasze zdrowie, dobre samopoczucie i energię każdego dnia. Odniesienie, które bardzo często słyszymy  „Jesteśmy tym co jemy ” jest prawidłowe, ponieważ dostarczając do organizmu zdrowe i wartościowe produkty w środku organizm będzie prawidłowo funkcjonował co będzie skutkowało zdrowiem, piękna skórą i brakiem zmęczenia. Jeśli pragniemy być cieszyć się zdrowiem na co dzień to powinniśmy wiedzieć, że żywność bezpośrednio oddziałuje na nasz organizm.

Dieta, gotowanie i zdrowa żywność to gorące tematy nie tylko w Polsce, ale na całym świecie dużo o tym słyszymy. Dzięki tej panującej diecie coraz więcej osób zaczyna sobie zdawać sprawę z tego jak ważne jest odżywianie i zdrowa żywność. Możemy znaleźć mnóstwo diet, które różnią się od siebie drastycznie, ale które tak naprawdę wybrać i które są odpowiednie dla naszego organizmu? Myślę, że na początek przedstawię Wam jadłospis, który zapewni Wam odpowiednią dawkę witamin i składników mineralnych.

Produkty których nie powinno zabraknąć w naszej codziennej diecie:

  • Pełnoziarniste produkty zbożowe,
  • Warzywa i owoce (w nieograniczonych ilościach),
  • Mleko, nabiał i produkty mleczne,
  • Ryby,
  • Chude mięsa,
  • Rośliny strączkowe (nasiona),
  • Dobre tłuszcze roślinne,
  • Woda średniozmineralizowana.

Oczywiście dbajmy o to, aby produkty pochodziły z działu zdrowej żywności co w dzisiejszych czasach nie jest tak łatwą sprawą. Dostępna w zwykłych sklepach żywność jest nafaszerowana konserwantami i różnymi dodatkami, które zatruwają nasz organizm. Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu, sporcie i odpowiedniej ilości snu, a nasz organizm odwdzięczy się nam z ogromną pozytywna siłą.

Komentarze

Dodaj pierwszy komentarz.

Skomentuj


Możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*